sos

Svetový deň zdravej výživy sme si na našej škole pripomenuli 24. októbra 2017.  Zdravá výživa je jednou z najdôležitejších vecí vedúcich k dobrému a dlhému životu, na ktorú sa ale často zabúda.

Počas 2. vyučovacej hodiny sa žiaci SOŠ zúčastnili besedy „Zdravá výživa“, ktorú viedli pedagógovia odborných predmetov a odborného výcviku odboru Obchodná prevádzka – práca pri príprave jedál na Odbornom učilišti internátnom v Želovciach. 
Témou bol zdravý spôsob života, ktorý začína zdravou stravou a stravovacími návykmi. Zdôraznil nevyhnutnú potrebu vitamínov, minerálov, bielkovín, vlákniny ale i tukov,  mlieka a mliečnych výrobkov hlavne pre organizmus dospievajúceho človeka. Upozornil žiakov na potrebu neustálej konzumácie zdravých jedál, zeleniny a ovocia. 
Zároveň žiaci odboru Obchodná prevádzka – práca pri príprave jedál spolu s p. majsterkami odborného výcviku pripravili  pre účastníkov besedy ochutnávky zdravých jedál a nápojov. Pochutnať si mohli žiaci a vyučujúci na rôznych šalátoch z ovocia a zeleniny, ale aj na nátierkach pripravených z mliečnych výrobkov a zeleniny. Ochutnať mohli aj lisované šťavy z čerstvého sezónneho ovocia a zeleniny. Tieto prezentované zdravé chuťovky si vedia žiaci ľahko pripraviť aj doma a tým urobia niečo aj pre zdravie ostatných členov rodiny.

 
Kampaň 2017 „Zdravá výživa“

 

 

 

 

logo_SOS